صفحه در حال بار گذاری است ...

در حال بار گذاری
نجات آب، تداوم زندگی
عناوبن کل اخبار
پنجشنبه 26 مرداد 1396
تعداد بازدید: 305
تعداد نظرات: 0

حضور معاون بهره برداری آبفای شهری استان در برنامه زنده تلویزیونی گون آیدین

حضور معاون بهره برداری آبفای شهری استان در برنامه زنده تلویزیونی گون آیدین

حضور مهندس شمچی معاون بهره برداری شرکت  آب و فاضلاب شهری استان آذربایجان غربی  در برنامه زنده تلویزیونی گون آیدین  و پاسخگویی به سوالات شهروندان در مورد صرفه جویی در مصرف آب  

معاون بهره برداری شرکت  آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی با حضور در برنامه زنده تلویزیونی گون آیدین سیمای آذربایجان غربی  در خصوص سطح کیفی و کمی منابع آبی استان با اشاره به کاهش بارندگی ها در استان و شهر  اورمیه گفت : ،خوشبختانه به لحاظ کمی ما هیچ گونه مشکلی در خصوص قطعی و یا افت فشار نداشته ایم و آب شرب شهروندان بدون مشکل تامین شده است.

مهندس شمچی در خصوص کیفیت آب آشامیدنی شهر اورمیه خاطر نشان کرد، تقریبا ۷۰ درصد منابع آبی از طریق دو تصفیه خانه و سد شهرچایی با کیفیت بسیار بالا تامین می‌شود که از نظر سختی آب از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است و ۳۰ درصد نیاز آب شهری از طریق حدودا ۴۰ چاه در سطح شهر تامین می‌شود.

وی افزود آب سد شهرچایی به لحاظ سختی ۱۰۰‌میلی گرم در لیتر در مقایسه با آب معدنی های موجود در بازار سختی کمتری دارد، و سایر پارامترهای شیمیایی و بیولوژی  موجود در آب شرب در حدمطلوب می باشد.

معاون بهره برداری آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی  در خصوص میزان بهره مندی شهروندان از منابع آبی اشاره کرد  و افزود : در بعضی نقاط آب شهری تماما از طریق آب تصفیه خانه و در برخی نقاط از مخلوط آب تصفیه خانه ای و چاه ها تامین می شود و در پاره‌ای از مناطق فقط آب چاه وارد خط لوله آب شرب می شود که تمامی این آب ها به لحاظ کیفی کاملا مطابق با استاندارد ۱۰۵۳ است که‌ شرکت آب و فاضلاب ملزم به رعایت این استاندار می باشد و تمامی پارامترها از لحاظ بررسی کنترل کیفیت باید و در داخل استاندارد تعیین شده انجام شود.

وی خاطر نشان کرد : وظیفه نظارت بر کنترل کیفی آب شهری بر عهده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوده و تمامی منابع تولید و توزیع بطور مستمر روزانه از ۶۰ نقطه مختلف نمونه برداری هایی انجام می گیرد و در آزمایشگاه های کنترل کیفی مورد بررسی قرار گرفته و کنترل می‌شود و مردم عزیز با خیال راحت می‌توانند از آب شرب شهری بدون نگرانی استفاده نمایند .

معاون بهره برداری شرکت  آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی رنگ و بوی موجود در بعضی خطوط آب شرب مناطق را که شهروندان در خصوص آن گلایه مند بودند را کدورت های موقت خواند و اضافه کردند:  این مشکلات به دلیل راکد ماندن  آب در سیستم انتقال و یا ناشی از فرسودگی تاسیسات داخلی انتقال آب که اکثرا فلزی می باشد، که بعد از چند دقیقه سر ریز شدن آب این مشکل نیز برطرف می گردد.

مهندس شمچی در ادامه با اشاره به اینکه در 10 سال گذشته  و به علت کاهش بارندگی و کمبود منابع آب  و  خشکسالی که با آن مواجه هستیم گفت : استاندارد سرانه تعریف شده برای هر نفر در شبانه روز 75 الی 150 لیتر میباشد که این رقم بسته به اقلیم و  جغرافیای منطقه متغییر میباشد .

مهندس شمچی در ادامه با اشاره به اینکه در استان ما هر نفر میتواند 130 لیتر در شبانه روز مصرف آب شرب بهداشتی  داشته باشد که متاسفانه این رقم به 190 لیتر در شبانه روز  افزایش یافته است .

مهندس شمچی در ادامه گفت : در استان 615 هزار مشترک آب  وجود دارد که از این تعداد 200 هزار مشترک جزو مشترکین پرمصرف میباشند که از  این رقم  72 درصد مشترکین الگوی  را رعایت میکنند که رقم خوبی در استان میباشد ولی متاسفانه 28 درصد مشترکین دارای مصرف بالای الگوی مصرف میباشند.

مهندس شمچی در پایان از مردم استان خواست با توجه به کمبود آب ، در مصرف این سرمایه ملی صرفه جویی نمایند و از دستگاه های کاهنده مصرف استفاده نمایند .     

تصاویر
  • حضور معاون بهره برداری آبفای شهری استان در برنامه زنده تلویزیونی گون آیدین
  • حضور معاون بهره برداری آبفای شهری استان در برنامه زنده تلویزیونی گون آیدین
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

پیام ولایت

اطلاعیه
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی می باشد
طراحی و پشتیبانی: دفتر آمار و فن آوری اطلاعات